Co se u nás v MŠ aktuálně děje

NAPŘÍČ GENERACEMI aneb
BABIČKO, DĚDEČKU, ZAZPÍVEJTE SI S NÁMI

aktualizováno 11. dubna 2024

V pátek 26. dubna se děti z naší mateřské školy vyšňořené v krojích vypravily malým autobusem do DS v Bílovci. Tam společně se seniory prožili veselé jarní dopoledne plné zpěvu a motýlího tvoření.

Babičky a dědečkové i jejich ošetřovatelky si osvěžili paměť při zpívání známých lidových písní a s chutí se zapojovali do zpěvu společně s dětmi. Odměnou byl vždy velký vzájemný potlesk všech zpěváků. Následující lidovka byla vždy představena vtipně a tak nebylo k legraci a smíchu daleko. Takže pokud smích léčí, jsme teď všichni zdraví jako rybičky.

Nezapomněli jsme ani na nápovědu u méně známých slok písní a to ve formě větších plakátů s vytištěnými slovy. Ale to jen tak, kdyby náhodou.

Po společném notování jsme se přesunuli do dvou místností, kde proběhly pracovní dílničky s výrobou motýlků k zavěšení na větvičky ve vázičkách, které zdobily děti ve školce. Babičky se mohly rozhodnout pro těžší, nebo lehčí variantu výroby barevného motýlka. Při náročnějším tvoření pomáhali naši předškoláci a u jednoduššího středňáčci.

Bylo to úžasné dopoledne, nasmáli jsme se, zpívání i tvoření se povedlo na výbornou, v očích seniorů se leskla upřímná radost. I děti byly ze všeho opravdu nadšené a hned na zpáteční cestě si v autobuse o nových zážitcích povídali.

V závěru bychom rádi poděkovali panu Palackému za autobusovou dopravu, kterou nám poskytl bezplatně jako sponzorský dar. Děkujeme.

Kluci i holky ze staroveské školky
a paní učitelky.

Den Země slavíme prací na školní zahradě

aktualizováno 12. dubna 2024

Slunečno, ale zima. Občas se přežene dešťová přeháňka. To nás ale neodradí uskutečnit plánovanou akci ke Dni Země. 

Tentokrát se zaměřujeme na školní zahradu. Vzniká nově posezení u ohniště, dvanáct míst, jako Měsíčků z pohádky, upravujeme místo na vyvýšené záhony a další práce, které vedou se zkrášlení místa pobytu staroveských dětí. 

Motyk, rýčů, koleček a kbelíků se chopili nejen rodiče, nýbrž i děti, které v závěru čekala ekologická hra. Nechyběl ani špekáček, teplý čaj a přátelské posezení u ohýnku. 

Díky za spolupráci Osadnímu výboru Staré Vsi i rodinnému klubu Duháček.

S kamarády za pirátským dobrodružstvím

aktualizováno 3. dubna 2024

Na měsíc březen, ve kterém se probouzí příroda, ptáci nás budí zvonivým zpěvem a sluníčko začíná příjemně hřát, jsme se všichni moc těšili.

Nezapomněli jsme si ale také připomenout, že je BŘEZEN – MĚSÍC KNIHY, a to přípravou zábavného týdne plného dobrodružství. hned v pondělí 18. 3. jsme společně s kamarády z MŠ Bravinné navštívili Loutkové divadlo v Ostravě, kde nás včelka Marcelka a její kamarádi vtáhli do napínavého děje plného nebezpečí. Naštěstí vše dobře dopadlo a my jsme výkony herců ohodnotili velkým potleskem.

Od úterý do pátku už na nás čekala jiná dobrodružství – PIRÁTSKÁ!!! Kamarádi z 3. a 4. ročníku naší školy nám předčítali příběhy z knihy „VELKÉ DOBRODRUŽSTVÍ PIRÁTA NATA“ a společně s námi prožívali napínavé pirátské příhody. Sami si na vlastní kůži vyzkoušeli, jak je náročné zaujmout mladší děti četbou a udržet jejich pozornost.

Všem kamarádům čtenářům děkujeme za odvahu předstoupit před nejmladší publikum a za čas, který nám věnovali.

Kluci i holky z naší školky
a paní učitelky.

Kouzelná dopravní školička

aktualizováno 12. března 2024

Ve čtvrtek 7. března jsme se společně vydali na Svobodovu školku do Bílovce, kde na nás kromě kamarádů a paní učitelek čekal také KOUZELNÍK ALEŠ. 

Připraveno měl pro nás spoustu zábavných kouzel, společně jsme se naučili písničku a nakonec kouzlily i paní učitelky. Vše jsme nejenom sledovali, ale poté si na vlastní kůži také vyzkoušeli. 

Celé představení bylo v duchu dopravní výchovy, procvičili jsme si barvy na semaforu a také to, co daná barva znamená. Zopakovali jsme si chůzi přes přechod pro chodce a v neposlední řadě také tvary. A už jsme připraveni na DUBEN - MĚSÍC BEZPEČNOSTI.

Kluci i holky ze staroveské školky a paní učitelky.

„HURÁ NA NÁKUP!“ 

aktualizováno 2. února 2024

Děti ze školky děkují mamince, paní BÍLKOVÉ, za milý příspěvek do hracího koutku ve formě OBCHŮDKU S PŘÍSLUŠENSTVÍM.

Ten hned po sestavení statečně odolával prvnímu nákupnímu náporu. Prodávající i kupující si v průběhu námětové hry „NA OBCHOD“ otestovali konverzaci při nakupování – pozdrav při příchodu, požádání, otázky a odpovědi o zboží, poděkování, zaplacení a pozdrav při odchodu. Postupně se kluci i děvčata vystřídali v hlavní úloze prodavače – prodavačky, procvičili si třídění a umístění zboží do poliček i poznávání potravin, ovoce a zeleniny.

Když se to vezme kolem a kolem, dostali jsme pěknou pomůcku, kterou děti rády využívají denně ke hře a spontánním činnostem.

Maminko, děkujeme,
kluci a holky ze školky.

PLAVEME S CHUTÍ, PLAVEME RÁDI

aktualizováno 18. ledna 2024

V letošním školním roce si děti ze školky plavání vyloženě užili. Starší i mladší plavci se s chutí zapojili do všech vodních, nadvodních i podvodních aktivit připravených instruktory Laguny a podávali skvělé výkony. Občas se trošku nalokali vody, ale naštěstí se jim celý bazén nikdy vypít nepodařilo.

Plavecké výkony dětí byly po závěrečné 10 hodině kurzu ohodnoceny mokrým vysvědčením a sladkou odměnou. Z 13 plavců bylo oceněno 7 delfínků, 3 rybičky a 3 želvičky.

Poděkování patří plaveckým instruktorům za jejich vstřícný přístup, nabídku různorodých aktivit, podporu i rozvoj sportovního ducha u dětí a především za radost, kterou malí plavci zažívali každou hodinu kurzu.

Děkujeme.
Plavci a plavkyně ze školky.

VÁNOČNÍ PŘEKVAPENÍ OD NAŠICH NEJMLADŠÍCH

aktualizováno 27. prosince 2023

Už od konce měsíce listopadu se děti a paní učitelky z naší školky pustily

do velkého vyrábění dárečků pro dvě krásné akce pod společným názvem „NAPŘÍČ GENERACEMI“.

Jednou z nich byla vzpomínka – myslíme na naše dědečky a babičky - formou vánočních hvězdičkových lampiček se vzkazem a přáním pro seniory ze Staré Vsi a Ohrady, které paní učitelky ze školy a školky rozvezly všem až domů…

NAŠI MILÍ DĚDEČKOVÉ,
NAŠE MILÉ BABIČKY,
K SVÁTKŮM JSME VÁM VYROBILI
HVĚZDIČKOVÉ LAMPIČKY.

Druhá byla inspirována pozvánkou na prohlídku BETLÉMŮ v Domě seniorů v Bílovci, kde jsme společně se školáky zažili s dědečky a babičkami kouzelné dopoledne plné inspirativního vánočního pokoukání, zpívání a vzpomínání.

Před závěrečným koledováním děti ze školky darovali všem zúčastněným seniorům vánoční hvězdičky pro štěstí se vzkazem a přáním…

MILÍ DĚDEČKOVÉ,
MILÉ BABIČKY
S LÁSKOU JSME VÁM VYROBILI
PRO ŠTĚSTÍ HVĚZDIČKY.

Vyrábění 60 lampiček a 37 hvězdiček by se mohlo zdát náročné, ale když máte ve školce šikovné holky a kluky, tak se to zvládne jako nic. A když se vyrábí s chutí a láskou, pak je to dvojnásobná radost.

BABIČKY A DĚDEČKOVÉ, MÁME VÁS RÁDI!!!

Kluci i holky ze staroveské školky
a paní učitelky.

HALLOWEENSKÉ REJDĚNÍ

aktualizováno 09. listopadu 2023

V úterý 31. ŘÍJNA jsme si společně užili veselé čarovné dopoledne v naší STRAŠIDELNÉ ŠKOLCE.

Už od rána přicházely malé postavičky ve strašidelných oblečcích a postupně se zapojovaly do čaroher, výroby kamarádů duchů a jiných aktivit doprovázených strašidelnou hudbou. Seznámily se s historií podzimního svátku zvaného Halloween, i s tím, kdy, kde a jak se dnes slaví. 

Nejvíce děti oslovilo míchání vlastních různobarevných kouzelných lektvarů a ochutnávka duchařského občerstvení spojená s tancem kostlivců, příšerek i jiných strašidelných postav.

Na závěr děti formou hry hledaly truhlici duchů s pokladem ukrytou v tajemné komnatě. Všechny dokázaly nebojácně vložit ruku dovnitř a sladkou odměnu si samy vytáhnout.

I počasí bylo ten den pochmurně zakaboněné, takže opravdu, strašidelně kouzelné dopoledne.

Kluci i holky ze staroveské školky
a paní učitelka Radmila.

„SVOJI ŠKOLKU MÁME RÁDI,
JSME V NÍ VŠICHNI KAMARÁDI.“

aktualizováno 11. října 2023

A je to pravda pravdoucí, i když…… ne tak úplně. Proč? Protože jsme se všichni začátkem letošního školního roku, místo v naší školce, sešli v náhradních prostorách budovy Osadního výboru ve Staré Vsi, kde již netrpělivě čekáme na dokončení oprav staroveské školy. A ač jsou tyto prostory opravdu hodně malé, přizpůsobili jsme si je k obrazu svému a dokážeme si vše společně dokonale užívat.

Přivítali jsme mezi sebou čtyři nové kamarády, kterým se u nás líbí a těší se na společně strávené chvíle s námi. Z toho máme velkou radost. A co teprve až budeme v naší nově opravené školce! To bude ještě větší paráda!!!

Kluci a holky ze staroveské školky
a paní učitelky